Body

Skip links

Destek Birimleri

2 Kasım Yardımlaşma Konseri

2 Kasım tarihinde Kartal Belediyesi ve Ege Bilim Koleji olarak organize ettiğimiz, sosyal sorumluluk projesi kapsamında depremzedeler için Kasamam müzik grubunun vermiş olduğu konserde yer aldık.

Türkiye Disleksi Hareketi

Türkiye Disleksi Hareketi kapsamında disleksinin farkındayız. Disleksi dostu okul olarak farkındalık çalışmaları gerçekleştirdik.

Engelliler için Farkındalık Hareketi

3 Aralık’ta ‘’ HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK ‘’ sloganıyla yola çıkarak öğrencilerimiz ile birlikte farkındalık yaratmak adına sosyal medya üzerinde çalışmalar gerçekleştirdik. İşaret dili ile sosyal mesaj da vermeyi denedik.

Erasmus Polonya

Erasmus Programı ile yurt dışı bağlantıları kurmaya devam ediyoruz.

Erasmus Romanya

Erasmus Programı ile Romanya ile ilişkilerimiz güçleniyor.

Fidan Dikme Etkinliği

Türkiye genelinde eş zamanlı yapılan “11 Milyon Fidan Dikme Etkiliği’’ kapsamında Pendik Kurnaköy’de, okulumuz öğrencileri de fidan dikme etkinliğine katılmıştır.

Hayvanları Koruma Günü

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında barınak ziyaretlerimizi gerçekleştirmenin yanı sıra öğrencilerimiz hafta boyunca belirlenen noktalara hayvan dostlarımız için su ve yiyecek bırakmışlardır.

Mavi Kapak

‘’Bir kapak ile engelleri aş!’’ olarak adlandırdığımız projemiz kapsamında tekerlekli sandalye alımıyla desteğimizi sağlamak adına okulumuzda mavi kapaklar toplanmaktadır.

Sıfır Atık

Sıfır Atık projesi kapsamında doğayı korumaya yönelik adımlar attık.

Ara
Mail