Ortaokul

YAPARAK, YAŞAYARAK ÖĞRENME ÖNCELİĞİMİZDİR.

 

Okul yaşamın kendisidir. Öğretilenlerin çocuğun gerçek hayatında da işe yaraması gerektiği kabulü ile her zaman teorik bilginin yanında, yaparak ve yaşayarak öğrenme fırsatı yaratırız.Öğrenci, ne kadar çok duyu organını kullanarak öğrenmeye katılırsa o kadar kalıcı öğrenmeler gerçekleşir. Gezi, gözlem, deney, drama gibi yöntemleri müfredat içinde olanaklar dâhilinde kullanırız.

 

Okulumuzda verilen eğitim ile öğrencilere hayata dair anlamlar kazandıracak bilgileri keşfetme yolları açılır ve ilgi alanlarının desteklenerek gelişmesine imkân verilir.

 

İLKELERİMİZ;

 

Atatürk ilke ve devrimlerini benimsetmek,
Ulusal kültürümüze ve evrensel değerlere saygılı bireyler yetiştirmek,
Türkçe ve İngilizceyi etkin biçimde kullanmalarını sağlamak,
Bilime, sanata ve spora ilgi duymalarını sağlamak,
Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını keşfetmelerini sağlamak,
Sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek,
Sorun çözme ve bağımsız karar verebilme becerilerini geliştirmek,
Etkili iletişim becerilerini geliştirmek,
Akademik benlik kazandırarak bir üst eğitim kurumuna hazırlamaktır.

Başarının tesadüflerle değil uygulanan profesyonel çalışmalarla gerçekleştiğini bilerek, öğrencinin yakın takipçisi ve yönlendiricisi olan EĞİTİM KOÇLARINI sürece dâhil ediyoruz. EĞİTİM KOÇLARI veli ve öğrenci arasında köprü görevi üstlenerek, öğrencinin sadece derslerine değil, tüm gelişim süreçlerine yardımcı olur. Yapacağı çalışmalarda her türlü gizlilik ve etik ilkelere hassasiyetle bağlı eğitim koçları, ilgilendikleri öğrencinin okul başarısının artmasına ileriye dönük hedefler belirlemesine, toplumda uyumlu bireyler olarak başarıyla yetişmelerine katkı sağlar. Eğitim (Öğrenci) koçları, öğrencilerin yeteneklerini keşfederek kendilerini tanımalarını, güçlü yanlarını belirleyerek gerçekçi bir kariyer planı yapmalarını sağlamaya yönelik çalışmalar yapan, rehberlik eden kişilerdir.

 

Bir ebeveyn olarak elbette siz de çocuğunuz için endişeleniyorsunuzdur. 

  • Gerçekten mutlular mı?
  • Okulda her şey yolunda mı?
  • Olumsuz gelişmelerden uzak duruyorlar mı?
  • Çocuğunuz için gelecek endişesi.
  •  

Gençler hayatlarına dair detayları aileleriyle paylaşmaktan yana değiller. Bu konuda çocuklarınızın üzerine gitmek, onları daha da içe dönük bireyler yapacağından dolayı atılması gereken en son adımdır. Bu durum her ne kadar ebeveynleri huzursuz etse dahi özel yaşama saygı tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi genç bireylerin de hakkıdır. Bu gibi durumlarda sonuç odaklı bir çalışmayı sağlayacak olan kişi Eğitim-Öğretim Koçudur. Ege Bilim Koleji öğrencilerine sunulan Eğitim-Öğretim Koçluğu sayesinde öğrencilerimiz, hayatını negatif yönde etkileyen tüm stres ve kaygılar için mümkün olan en iyi çıkış yolunu sağlar. Aynı zamanda kişisel gelişimlerini, teşvik amacıyla geliştirilmiş sistemdir.

 

Eğitim-Öğretim Koçluğu’nun velilere sağladığı faydalar:

 

Gençler özgürlükleri için çabalarken ebeveynler de otorite ve hakimiyeti sağlamak için mücadele ederler. Eğitim-Öğretim Koçu bu sürecin başarıyla atlatılmasında her iki tarafa da rehberlik eder. Modern eğitimde kabul gören, öğrencinin bir danışman rehberliğinde çalıştığı zaman ortaya koyacağı potansiyelle neleri başarabileceğini göstermeye yöneliktir. Uygulamada amaç, öğrenciye en verimli yöntemi en kısa sürede kazandırmaktır.

Aktivitelerimiz

Ders Saatleri
Yaş
Sınıf Nüfusu
10 AM - 12 AM
9-14 Years
20-30 Kids

Ege E.

Müdür Yardımcısı

Ders Programı

PDF Dosyası, 2.5MB

Our Contacts

Call

+2 342 5446 67

Work Time

Mon - Fri 8 AM - 5 PM

Address

Franklin St, Greenpoint Ave

“Geleceği Şekillendiren Nesillerin Adresi”

Eğitim

Kurumsal

Copyright © 2021 ASK Project